طرح لبخند

زیبایی و جذابیت رویای همه انسان ها می باشد، از تاثیرگذارترین اجزای صورت در زیبایی و جذابیت هر فرد داشتن دندان های خوش فرم، زیبا و سفید می باشد، یکی از بهترین روش ها برای داشتن لبخند زیبا اصلاح طرح لبخند می باشد، که علاوه بر افزایش زیبایی و جذابیت، سبب افزایش اعتماد به نفس نیز می شود.

اصلاح طرح لبخند

طرح لبخند یا اصلاح طرح لبخند، فرآیندی است که باعث زیباتر شدن شکل دندان ها و ظاهر لبخند شما می شود که از طریق یک یا چند روش زیبایی دندان مانند کامپوزیت دندان ، لمینت ، روکش دندان و . . . با توجه به صلاحدید دندانپزشک انجام می شود.

اصلاح طرح لبخند درمانی است که جهت اصلاح بد شکلی و بد رنگی دندان ها، متقارن کردن دندان ها و تغییر در سایز دندان ها نسبت به ابعاد لبخند و فرم صورت بیمار طراحی می شود.

برخی از افراد به دلیل داشتن دندان های نازیبا سعی می کنند خنده خود را پنهان کنند اما امروزه با آمدن مواد و تکنیکهای جدید، اصلاح طرح لبخند در دسترس همه افراد قرار داده شده است.

در اصطلاح طرح لبخند قرینگی در دندان های چپ و راست، رابطه صحیح قرار گرفتن دندان ها با لب بالا و پایین، تناسب صحیح عرض و طول هر دندان و رابطه صحیح خطی و طولی بین دندان های جلو و بسیاری از نکات ریز و درشت دیگر …مورد توجه پزشک قرار دارد. تمامی موارد ذکر شده در زیباتر شدن طرح لبخند تاثیر شگرفی دارند.

اصلاح طرح لبخند باید کاملا اصولی و حرفه ای انجام شود تا نتیجه مطلوب حاصل شود.

برخی از نمونه کارهای اصلاح طرح لبخند در کلینیک زیبایی رزا

 

فرآیند اصلاح طرح لبخند

فرآیند اصلاح طرح لبخند دندان می تواند شامل ترکیبی از روش های زیر باشد که با توجه به تشخیص دندانپزشک زیبایی قابل انجام می باشد :

۱- لمینت دندان (لمینیت سرامیکی – لمینیت کامپوزیتی)

۲- جراحی زیبایی لثه (اصلاح بد فرمی و بلندی لثه ها یا بلند کردن طول تاج دندان ها)

۳- بلیچینگ (سفید کردن دندان)

۴- کاشت دندان

نکته مهم در اصلاح طرح لبخند این است که در صورت وجود به هم ریختگی شدید دندان ها ، درمان ارتودنسی در اولویت قرار می گیرد.

لذا بیمارانی تحت درمان اصلاح طرح لبخند قرار می گیرند که دارای به هم ریختگی کم دندانی و همینطور بد رنگی دندانی هستند.

بدیهی است که نحوه مراقبت های بیمار و بهداشت خوب و همچنین تغذیه بیمار در طول عمر این درمان موثر است.

عوارض اصلاح طرح لبخند

اصلاح طرح لبخند هیچگونه عوارضی ندارد.

این روش کاملا بدون درد است اما با این حال، بعضی از بیماران هنگام درمان یا پس از آن کمی درد و تیرکشیدن احساس می‌کنند که بعد از چند روز برطرف خواهد شد.

شما تا زمانی که بهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید، هیچ گونه عوارضی در ارتباط با اصلاح طرح لبخند را تجربه نخواهید کرد.

هزینه اصلاح طرح لبخند

هزینه طراحی لبخند با استفاده از مواد آلمانی و سوئیسی :  هر واحد  ۶۵۰ هزار تومان

هزینه طراحی لبخند با استفاده از مواد ژاپنی:  هر واحد ۴۵۰ هزار تومان

هزینه اصلاح طرح لبخند در کلینیک رزا به مدت محدود شامل ۳۰% تخفیف  می باشد

لبخند خود را ارزیابی کنید :

لبخند جذاب از این رو جذاب به نظر می رسد که از اصول بیسیک طبیعت پیروی می کند و زیبایی طبیعی برای چشم خوشایند است. یک دندانپزشکی زیبایی این اصول را در اصلاح طرح لبخند اجرا و یک لبحند زیبا را خلق می کند. آشنایی با این اصول و مقایسه آن با لبخند ایده ال به شما کمک می کند که نقایص لبخند خود را متوجه شوید و آن را ارزیابی کنید. جلوی آینه بروید و یا یک عکس از نمای نزدیک خود را در دست بگیرید و مرحله به مرحله با این اصول مقایسه کنید :

۱- نسبت طول و عرض دندان ها

ابتدا اولین دندانهای پیش خود را نگاه کنید. طول به عرض آنها چگونه است؟ زیادی بلند یا کوتاه است؟ در یک لبخند زیبا نسبت عرض به طول دندان باید حدود ۷۵ تا ۸۰ % باشد (رعایت نسبت طلایی یا عدد فی معادل ۱/۶۱۸ )

۲- زاویه قرار گیری دندانها

آیا زاویه قرار گیری دندانهایتان درست است؟ تمام دندانهای قدامی بالا یک شیب ملایم به سمت خط وسط دارند .

۳- تقارن

آیا لبخندتان کاملا در میان صورت یا دهانتان قرار گرفته است؟ اگر یک خط فرضی از میان دو چشم به زیر بینی، قسمت میان لبها و چانه بکشیم دندانها باید نسبت به این خط قرینه باشند . همچنین خطی افقی که از سطح جونده دندانهای چپ و راست بگذرد را در نظر بگیرید این خط باید با خطی افقی که از مردمک چشم ها می گذرد در حالت ایستاده موازی باشد .

۴- رنگ دندان ها

ایا رنگ دندایتان با یکدیگر یکسان است؟ یا بعضی تیره تر و بعضی دیگر روشن تر هستند؟

۵- لثه ها

لثه ها مثل یک قاب دندانها را در برگرفته اند. در یک لبخند زیبا، لثه ها باید در دو سمت تقارن داشته باشند نه اینکه در یک قسمت کوتاه و در قسمت دیگر بلند باشد . در یک لبخند زیبا حدود ۱ تا ۳ میلیمتر از لثه ها دیده می شود. زیادتر یا کمتر بودن این مقدار از جذابیت لبخند خواهد کاست.

۶- فاصله بین دندان ها

آیا بین دندان هایتان فاصله وجود دارد؟ فاصله بین دو دندان در سطح جونده از قدام به خلف بزرگتر می شود و باید مثلثی شکل باشد .

۸ – وجود ترمیم ها و روکش های قدیمی

وجود ترمیم ها و روکش های قدیمی باعث ایجاد یک سایه تیره در دندان می شوند و از زیبایی آن می کاهند . و معمولا به علت شکستن، لب پر شدن، تغییر رنگ و یا دیده شدن فلز در طوق دندان به علت تحلیل لثه، نمای نا زیبایی ایجاد می کنند.

اکنون با پیشرفت تکنولوژی در دندانپزشکی مدرن این امکان برای دندانپزشک زیبایی وجود دارد که لبخند فرد را زیباتر سازد و در عین حال ظاهر جوان تری را در او ایجاد کند.

و همه اینها با درمان های محافظه کارانه و حفظ نسج سالم دندان ها و بدون آسیب به دندان ها در کلینیک زیبایی رزا توسط بهترین متخصصان دندانپزشکی انجام می گیرد، همچنین شما قبل از اقدام به اصلاح طرح لبخند می توانید از خدمات مشاوره رایگان کلینیک رزا استفاده کنید.