چند روش برای سفید کردن دندان ها

جهت سفید کردن دندان گرچه پکیج های محصولات سفیدکننده دندان در داروخانه ها موجود است ولی روش های طبیعی نیز برای از بین بردن لک ها و محافظت از مینای دندان مفید هستند.

با افزایش سن، رنگ دندان ها به زردی متمایل می شود اما با انجام برخی از روش ها میتوان این روند را کند یا برعکس کرد.

چرا دندان ها زرد می شوند؟

دندان ها به دو دلیل زرد میشوند و با افزایش سن این روند سرعت می یابد. اولین دلیل نازک شدن مینای دندان است.

مینای دندان پوشش خارجی آن است که به رنگ سفید و محافظ ساختار داخلی دندان است.

زیر مینای دندان لایه ای به نام عاج دندان وجود دارد که به رنگ زرد کمی مایل به قهوه ای است.

وقتی که مینای دندان تحلیل می یابد، رنگ دندان تیره میشود.

خوراک اسیدی، بیماری لثه و افزایش سن به فرسایش دندان منجر میشوند. بعضی افراد مینای دندانشان حتی نازک تر از حد نرمال است.

دلایل لک شدن دندان چیست؟

غذاها و نوشیدنی های خاصی مانند قهوه باعث ایجاد لک دندان می شوند یا حتی می توانند مینای دندان را فرسوده کرده و ازبین ببرند.

همچنین کشیدن سیگار، مصرف تنباکو و انواعی از آنتی بیوتیک ها نیز از عوامل ایجاد لک دندان هستند.

چگونه دندان را به روشهای طبیعی سفید کنیم؟

تغییر رژیم غذایی:

حذف یا کم کردن غذاهایی که باعث لک دندان میشوند و همچنین مواد غذایی و نوشیدنی حاوی رنگدانه مثل چایی، قهوه، نوشابه سیاه و آبمیوه از لک شدن دندان پیشگیری میکند.

افرادی که به تغییر رنگ دندانشان حساسند، باید از مصرف بی رویه مواد غذایی اسیدی مثل مرکبات، قهوه و نوشابه اجتناب کنند. همچنین باید دهان بعد از مصرف این مواد آبکشی شود.

دندانپزشکان توصیه میکنند که حداقل نیم ساعت بعد از صرف غذا مسواک زده شود، چون مواد اسیدی مینای دندان را تضعیف میکنند، بنابراین مسواک زدن بلافاصله پس از غذا، مینای دندان را تخریب میکند.

دخانیات علاوه بر ایجاد لک دندان در فساد دندان و بیماریهای لثه نیز نقش دارند، پس ترک آنها نیز تاثیر بسزایی بر سلامت دهان و دندان دارد.

استفاده از روغن برای سفید کردن دندان (oil pulling):

در این روش از روغن های طبیعی برای زدودن باکتری، آلودگی و ذرات ریز چسبیده به دندان ها، استفاده می شود هرچند این روش جایگزین مصرف مسواک و نخ دندان نمی باشد اما تحقیقات نشان داده که به اصطلاح “روغن کشی دندان با روغن های خاص” در سفیدی دندان موثر است.

انجمن دندانپزشکی آمریکا (ADA) این روش را سنتی خوانده و عنوان می کند که موفقیت این روش در سفیدی دندان و سلامتی دهان توسط علم تایید نشده است.

برای امتحان این روش پس از مسواک دهان را با مقداری روغن به مدت یک دقیقه بشویید. روغن های توصیه شده نارگیل، آفتابگردان و کنجد هستند.

جوش شیرین:

این ماده غذایی در از بین بردن لک های روی دندان مفید است. برخی تصور میکنند که جوش شیرین ماده ای قوی است و میتواند باعث خوردندگی و فرسایش دندان شود، اما تحقیقات علمی در سال ۲۰۱۷ تاثیر مثبت این روش را در سفید کردن دندان تایید کرده است.

علاوه بر آن، جوش شیرین بر کاهش باکتری، پلاک و پوسیدگی دندان نیز مفید است.

هیدروژن پروکساید یا آب اکسیژنه:

این ماده یک محلول سفید کننده خفیف است که می توان برای سفیدی دندان به کار برد. برای نتیجه بخشی بهتر، میتوان محلول آب اکسیژنه و جوش شیرین را با هم ترکیب کرده و یک یا دوبار در هفته با این ترکیب دندان را مسواک زد.

استفاده از این روش هرچند وقت یکبار ( نه به طور مداوم) توصیه می شود.

میوه ها:

پاپایین و برو میلن نامهای آنزیم هایی هستند که به ترتیب در میوه های پاپایا و آناناس وجود دارند و به سفیدی دندان کمک میکنند.

طبق مطالعاتی که در سال ۲۰۱۲ انجام شده، موادی که حاوی این ترکیبات هستند سفید کننده خفیف دندان اند، اما برای آگاهی از میزان تاثیر گذاری این آنزیم ها نیاز یه تحقیقات بیشتری است.

رعایت بهداشت دهان و دندان:

مراقبت کامل و حفظ بهداشت دهان و دندان، مهم ترین عامل برای پیشگیری از زردی دندان است. استفاده مداوم از مسواک حاوی فلوراید و نخ دندان از مینای دندان حفاظت کرده همچنین بیماریهای لثه و پوسیدگی دندان را کاهش می دهد.

دندانپزشکان معتقدند که فلوراید، ماده ای نه تنها بی خطر بلکه موثر برای بهداشت دندان است.

مواد مضری که نباید برای سفید کردن دندان ها استفاده شوند عبارتند از زغال، سرکه سیب، لیمو ترش و مرکبات دیگر.